Data: 2023-03-29

Latvijos biatlono čempionatas. Madona, 2023-03-26

Kovo 26 d. Madonos biatlono centre Latvijoje vyko paskutinės šių metų sezono varžybos – Latvijos biatlono čempionatas, kuriame dalyvavo 150 sportininkų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Čempionate labai gerai startavo Vilniaus rajono sporto centro atstovė Emilija Mincevič, nugalėjusi 2006-2007 gim. m. merginų grupėje. Organizatoriai buvo numatę du startus: kovo 25 d. – sprintas ir kovo 26 d. – masinio starto rungtis, tačiau dėl Tremtinių dienos minėjimo sprintas buvo atšauktas.

Sekmadienį Emilija varžėsi 7 km distancijoje su šaudymu 2 kartus gulint ir 2 kartus stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį prie distancijos įveikimo laiko buvo pridedama po 30 papildomų sekundžių. Emilija gerai pradėjo rungtį, greitai slydo slidėmis. Pirmame šaudyme gulint suklydo kartą ir buvo antroje pozicijoje. Antrame šaudyme gulint nepadarė taikiklio korekcijos į pakilusį vėją ir suklydo 4 kartus, kas nubloškė Emiliją į 4 poziciją. Emilija greitai slydo distancijoje, trečiame šaudyme stovint suklydo 3 kartus ir pakilo į antrą vietą. Paskutiniame šaudyme stovint suklydo kartą, labai greitai įveikė paskutinio kilometro ratą ir užėmė 1 vietą, iškovodama Latvijos biatlono čempionato aukso medalį. Emilija Mincevič 7 km įveikė per 37 min. 06,7 sek.