Jau nuo šių metų birželio 1 d. Vilniaus rajone veiklą naujas Vilniaus rajono sporto centras, kurio pagrindinis ir svarbiausias veiklos tikslas – skatinti Vilniaus rajono gyventojų fizinį aktyvumą, ugdyti aukšto meistriškumo sportininkus bei plėsti populiariausias sporto veiklas. Steigti Vilniaus rajono sporto centrą pritarta 2022 m. sausio mėnesio Traybos posėdyje.

Šiuo metu Vilniaus rajono teritorijoje aktyviai ir sėkmingai veikia Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla, kuri užsiima neformaliojo vaikų švietimu ir formalųjį švietimą papildančiu ugdymu, o Vilniaus rajono sporto centras užtikrintų meistriškumo ugdymo ir tobulinimo programų tęstinumą, pereinant į aukšto meistriškumo sportininkų ugdymą. Į sporto centrą būtų priimami sportininkai, pasiekę aukšto meistriškumo rezultatų ir atitinkantys aukšto meistriškumo programas. Sporto centras taip pat užsiimtų masinio sporto plėtra, organizuodamas sporto renginius, šventes, čempionatus, pirmenybes ir žaidynes. Populiarintų fizinį aktyvumą tarp Vilniaus rajono gyventojų.

Vilniaus rajono sporto centre bus organizuojamas ir vykdomas neformalusis švietimas, sportinė veikla, kokybiškai tenkinamas visuomenės sporto, turizmo ir pramogų paslaugų poreikis. Taip pat bus sudaromos sąlygos vaikams, jaunimui ir suaugusiems užsiimti fizinių ugdymu, sveika gyvensena, ugdyti aukšto meistriškumo sportininkus. Vilniaus rajono sportininkams vis dažniau sportinėse rugtyse pelniant prizines vietas, naujas Sporto centras garantuotų jų progresą, meistriškumo ugdymo ir programų tęstinumą, pereinant į aukšto meistriškumo sportininkų ugdymą. Į sporto centrą būtų priimami sportininkai, pasiekę aukšto meistriškumo rezultatus ir atitinkantys aukšto meistriškumo programas. Šio centro auklėtiniai reprezentuotų Vilniaus rajoną respublikinėse bei tarptautinėse varžybose bei turėtų didesnes galimybes pakliūti į Lietuvos rinktinę, taip garsinant Lietuvos bei rajono vardą Europos, Pasaulio čempionatuose, Olimpinėse žaidynėse bei kitose tarptautinėse varžybose.

Naujame Sporto centre planuojamos penkios sporto šakų grupės su galimybe jas plėsti: biatlonas, žolės riedulys, futbolas, tinklinis, lengvoji atletika. Tarybos posėdžio metu Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Robert Komarovski argumentavo, kad šiuo metu pasirinktos steigti sporto šakos yra būtent tos, kuriose Vilniaus rajono sportininkai turi daugiausiai pasiekimų, bet neatmetama galimybė, prireikus, sporto šakų pasirinkimą plėsti.

„Vilniaus rajonas turi gilias, seniai susiformavusias tradicijas sporto srityje, dėl ko ir buvo nuspęsta Tarybai teikti šį ambicingą ir rajono sportininkams reiklingą sprendimo projektą. Sportinė veikla Vilniaus rajone tikrai kasmet aktyviai plėčiama, todėl svarbu sportininkams suteikti sąlygas tobulėti. Savivaldybės pareiga yra rūpintis savo čempionais ir juos remti, ypač kai kiekvienais metais jie savo gimtąjį kraštą šlovina plojimų vertais pasiekimais. Džiaugiuosi, kad Savivaldybės investicijos jau turi vaisių – Vilniaus rajono sporto mokyklos auklėtinis biatlonininkas Karol Dombrovskis šiemet atstovaus Lietuvą Olimpinėse žaidynėse, kurios vyks Pekine. O 2017 m. atidaryta Nemenčinės biatlono trasa džiugina ne tik Vilniaus rajono sportininkus, bet ir biatlonininkus iš visos Lietuvos. Jau šiemet, vasario 12-13 dienomis, čia planuojama surengti Lietuvos biatlono taurės varžybos, o 2023 metais, taip pat Nemenčinėje, vyks Baltic Cup. Be galo džiaugiuosi šiuo sprendimu ir tikiu, kad Savivaldybės investicijos į jaunuosius sportininkus ateityje atneš tarptautinių ir pasaulinių pasiekimų“, – Tarybos sprendimą pakomentavo savivaldybės mero pavaduotojas R. Komarovski.

Mes randamės

Kalno g. 16B, Nemenčinė, LT-15174 Vilniaus r.

Darbo laikas

Pirm.– Penkt.: 8:00 – 17.00 val.

Šešt. – Sekm.: Nedirbame

Kontaktai

+370 (524) 09 636

El. paštas info@vrsc.lt