Data: 2023-03-29

Mistrzostwa Łotwy w biatlonie. Madona, 2023-03-26

26 marca w łotewskim biatlonowym centrum Madona odbyły się ostatnie zawody w zimowym sezonie 2022-2023 – Mistrzostwa Łotwy w biatlonie, w których wzięło udział ponad 150 biatlonistów z Estonii. Łotwy i Litwy. W zawodach bardzo dobrze wystąpiła biatlonistka Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego Emilia Mincewicz do tytułu mistrzyni Litwy w biatlonie wśród dziewcząt w kategorii W17 dodając tytuł mistrzyni Łotwy w biatlonie. Organizatorzy zakładali dwudniowe zmagania: 25 marca w sprincie i 26 marca ze startu wspólnego, ale z powodu obchodów Dnia Wysłańców sprint został odwołany.

Emilia Mincewicz miała do pokonania 7 km ze strzelaniem dwa razy leżąc + 2 razy stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 30 sek. karnych. Emilia na pierwszym strzelaniu leżąc pomyliła się raz i ślizgnęła na drugiej pozycji. Na drugim strzelaniu nie zrobiła korekcji na wiatr i pudłowała 4 razy po czym na kolejny krąg wyślizgnęła na 4 pozycji. Emilia szybko pokonywała podbiegi, na trzecim strzelaniu stojąc pomyliła się 3 razy i windowała na 2 pozycję. Na ostatnim strzelaniu stojąc pudłowała raz i wyszła na prowadzenie, bardzo szybko pokonała ostatni kilometr i finiszowała na 1 miejscu, zdobywając złoty medal Mistrzostw Łotwy w biatlonie. Emilia Mincewicz 7 km pokonała za 37 min. 06,7 sek.