Data: 2023-03-21

Baltijos šalių biatlono taurė, Haanja (EST) 2023-03-17-19 (Antra diena)

Kovo 18-19 dienomis Haanijoje vyko Baltijos šalių biatlono taurės varžybos. Sekmadienį biatlonininkai varžėsi persekiojimo rungtyje su šaudymu 3 kartus gulint arba 2 kartus gulint + 2 kartus stovint, atsižvelgiant į šeštadienio sprinto rezultatus, kur už kiekvieną nepataikytą šūvį turėjo įveikti 75 arba 150 m baudos ratą.

Pirmieji starte stojo patys jauniausi, 2010-2011 gim. m. biatlonininkai. Eveta Šidlauskaitė startavo iš trečios pozicijos su atsilikimu 3 sek. nuo lyderės. Eveta pirmame šaudyme suklydo 2 kartus, greitai slydo baudos ratuose ir pakilo į antrą vietą. Antrą šaudymą atliko greitai, pataikydama į visus taikinius ir iš šaudyklos išslydo 2 pozicijoje. Eveta Šidlauskaitė 3 km distancijoje užtruko 13 min. 31,9 sek. ir iškovojo sidabro medalį. Nika Kunčina startavo iš 7 pozicijos, šaudykloje suklydo 5 kartus ir buvo apdovanota medaliu už 6 vietą. Nika distancijoje užtruko 15 min. 47,0 sek.
Mila Senkevič mergaičių, gimusių 2008-2009 m., grupėje varžėsi 4 km distancijoje, startavusi iš 4 pozicijos su 33 sek. atsilikimu nuo lyderės. Mila trijose ugnies linijose klydo po kartą, greitai slydo slidėmis ir finišavo 5 vietoje, 4 km distancijoje užtrukusi 18 min. 08,2 sek. Eliza Šidlauskaitė greitai slydo slidėmis, pirmame šaudyme suklydo 2 kartus, antrame šaudyme pataikė į visus taikinius, paskutiniame šaudyme suklydo kartą ir finišavo 14 vietoje su rezultatu 21 min. 17,4 sek. Milena Bernatovič 4 km įveikė per 23 min. 26,2 sek. ir liko 17 vietoje. Amelija Bernatovič užėmė 24 vietą, distanciją įveikusi per 25 min. 47,4 sek. Lukaš Mincevič pirmą šaudymą atliko be klaidų ir pakilo į 10 vietą, tačiau antrame šaudyme prašovė 3 kartus, trečiame – 2 ir finišavo 13-as, įveikęs 5 km per 23 min. 48,3 sek. Dominik Novickas finišavo 18-as, distancijoje užtrukęs 29 min. 35,4 sek.

Antrą medalį, šįkart sidabro, iškovojo Sara Urumova 10 km persekiojimo rungtyje. Sara startavo iš 3 pozicijos, atsilikdama nuo lyderės 1 min. 52 sek. Sara pirmame šaudyme gulint suklydo kartą, antrą atliko greitai ir taikliai ir pakilo į antrą poziciją. Trečiame šaudyme stovint suklydo 2 kartus ir slydo 3 pozicijoje. Paskutiniame šaudyme pataikė į 4 taikinius, greitai įveikė paskutinius 2 km distancijos ir užėmė 2 vietą. Sara Urumova 10 km įveikė per 38 min. 52,0 sek.

Bendrojoje Baltijos šalių biatlono taurės įskaitoje, susidedančioje iš 8 startų: Suomijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje geriausiai iš Lietuvos atstovų pasirodė Mila Senkevič, užėmusi 3 vietą su 416 taškais. Į geriausiųjų dešimtukus pateko: Lukaš Mincevič – 7 vieta (240 tšk.), Eliza Šidlauskaitė – 8 vieta (216 tšk.), Viktorija Augulytė – 8 vieta (142 tšk.), Sara Urumova – 10 vieta (135 tšk.)
Sveikiname Milą Senkevič, Evetą Šidlauskaitę bei Sarą Urumovą ir linkime pergalių.