Data: 2023-02-07

Olimpinio čempiono A. Šalnos varžybos. 2023-02-05, Nemenčinė

Vasario 5 d. Nemenčinėje vyko Olimpinio čempiono A. Šalnos biatlono taurės varžybų 4-10 km persekiojimo rungtis su šaudymu tris kartus gulint arba gulint + gulint + stovint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį turėjo įveikti 75 arba 150 m baudos ratą. Biatlonininkai startavo atsižvelgiant į sprinto rezultatą.

Mergaičių 2006-2007 gim. m. grupėje Emilija Mincevič startavo pirma su 2 min. 55 sek. pranašumu prieš varžovę. Emilija pirmame šaudyme gulomis suklydo kartą, antrame pataikė į visus taikinius ir padidino pranašumą. Šaudyme stovint klydo po tris kartus ir nugalėjo su rezultatu 29 min. 09,7 sek. Kotryna Kozlovskytė šaudyme suklydo dvylika kartų, 7,5 km įveikė per 45 min. 42,8 sek. ir finišavo 5 vietoje. Daniel Buchovskij varžėsi 10 km distancijoje. Daniel šaudyme gulint suklydo kartą, antrame tris kartus ir pirmavo. Trečiame ir ketvirtame šaudymuose stovint klydo po du kartus ir užėmė 1 vietą, distancijoje užtrukęs 36 min. 00,5 sek. Mergaitės, gimusios 2008-2009 m., startavo 4 km distancijoje su šaudymu tris kartus gulint. Mila Senkevič startavo pirma su 44 sek. pranašumu, greitai slydo slidėmis, pirmą šaudymą gulint atliko taikliai, antrame šaudyme gulint suklydo kartą ir padidino pranašumą. Paskutiniame šaudyme pataikė į visus taikinius ir užėmė 1 vietą su rezultatu 14 min. 48,3 sek. Eliza Šidlauskaitė šaudykloje suklydo 5 kartus, tačiau per klaidą atsuko 6 baudos ratus, ko pasekmėje praleido į priekį varžovę ir finišavo 3 vietoje su rezultatu 17 min. 41,2 sek. Amelija Bernatovič užėmė 5 vietą, distancijoje užtrukusi 19 min. 54,6 sek., šaudyme suklydusi 6 kartus.

Vaikinai varžėsi 4,8 km distancijoje. Lukaš Mincevič pirmame šaudyme suklydo 3 kartus, antrame ir trečiame po 4 ir užėmė 3 vietą, distancijoje užtrukęs 20 min. 26,8 sek. Dominik Novickas šaudyme suklydo 7 kartus ir finišavo 4 vietoje su rezultatu 22 min. 20,3 sek. Mergaitės 2010-2011 gim. m. grupėje varžėsi 4 km distancijoje. Nika Kunčina pirmame šaudyme suklydo kartą, antrame ir trečiame suklydo po 3 kartus ir nugalėjo su rezultatu 16 min. 39,3 sek., aplenkdama Evetą Šidlauskaitę vos 3 sekundėmis. Eveta šaudykloje suklydo tris kartus, distanciją įveikė per 16 min. 43,0 sek. ir užėmė 2 vietą.

Masters M-50 grupėje nugalėjo Romuald Noreika, 7,5 km distancijoje užtrukęs 27 min. 54,0 sek., šaudyme suklydęs 7 kartus.
Po visų dalyvių finišo nugalėtojai ir prizininkai Lietuvos biatlono federacijos prezidento Arūno Daugirdo buvo apdovanoti taurėmis ir daiktiniais prizais.