Data: 2023-02-07

Zawody o Puchar A. Szałny. 2023-02-05, Niemenczyn.

Kolejne podium biatlonistów rejonu wileńskiego na zawodach o Puchar mistrza olimpijskiego Algimantasa Szałny w Niemenczynie

5 lutego w Niemenczynie biathloniści rywalizowali w wyścigu na dochodzenie na dystansie od 4 do 10 km, uwzględniając wyniki sprintu.
Daniel Buchowski startował na dystansie 10 km pierwszy, na pierwszym strzelaniu leżąc pudłował raz, na drugim 3 razy i wzmocnił się na prowadzeniu. Na strzelaniu stojąc popełnił po 2 błędy, szybko pokonywał podbiegi i finiszował pierwszy, pokonując dystans za 36 min. 00,5 sek. Emilia Mincewicz w grupie dziewcząt 2006-2007 r. ur. rywalizowała na dystansie 7,5 km. Emilia na strzelaniu leżąc pomyliła się raz, drugie wykonała bezbłędnie i wzmocniła się na prowadzeniu. Na strzelaniu stojąc pudłowała po 3 razy i zajęła 1 miejsce, pokonując dystans za 29 min. 09,7 sek. Kotryna Kozłowskitie na strzelaniu pomyliła się 12 razy i zajęła 6 miejsce, pokonując dystans za 46 min. 42,8 sek.

Dziewczęta 2008-2009 r. ur. rywalizowały na dystansie 4 km. Miła Sienkiewicz startowała z 44-sekundową przewagą nad startującą drugą Elizą Szidłauskaitie. Miła szybko ślizgnęła na nartach, pierwsze strzelanie wykonała bezbłędnie, na drugim strzelaniu leżąc pomyliła się raz i wzmocniła się na 1 pozycji. Ostatnie strzelanie wykonała bezbłędnie, bardzo szybko pokonała ostatni kilometr i zajęła 1 miejsce, pokonując 4 km za 14 min. 48,3 sek. Eliza Szidłauskaitie na pierwszym strzelaniu pudłowała raz, na drugim 3 razy, na ostatnim raz, ale pokonała o jeden karny krąg więcej, co jej kosztowało 2 miejsca. Eliza dystans pokonała za 17 min. 41,2 sek. i stanęła na 3 schodku podium. Amelia Bernatowicz zajęła 5 miejsce z wynikiem 19 min. 54,6 sek.

W grupie chłopców Łukasz Mincewicz miał do pokonania 4,8 km. Łukasz na pierwszym strzelaniu pomylił się 3 razy, na drugim i trzecim pudłował po 4 razy i zajął 3 miejsce, potrzebując na pokonanie dystansu 20 min. 26,8 sek. Dominik Nowickas finiszował na 4 miejscu z czasem 22 min. 20,3 sek.
Dziewczęta 2010-2011 r. ur. rywalizowały na dystansie 4 km ze strzelaniem 3 razy leżąc. Nika Kunczina na strzelaniu pomyliła się 7 razy, ale ślizgnęła szybko na dystansie i zajęła 1 miejsce z czasem 16 min. 39,3 sek. Eweta Szidłauskaitie na trzech strzelaniach pomyliła się po razie i na mecie ustąpiła dla Niki zaledwie 3 sek. Eweta dystans pokonała za 16 min. 43,0 sek. i zajęła 2 miejsce. Maksim Kunczin na strzelaniu pomylił się 7 razy, dystans 4 km pokonał za 20 min. 30,5 sek. i zajął 5 miejsce. Antoni Butkiewicz zajął 6 miejsce, pokonując dystans za 21 min. 33,2 sek. i popełniając 10 błędów na strzelaniu.

W kategorii Masters M-50 pierwsze miejsce zajął Romuald Noreika, pokonując dystans 7,5 km za 27 min. 54,0 sek. i popełniając 7 błędów na strzelaniu.