Data: 2023-02-28

Baltijos šalių biatlono taurė Ignalinoje, 2023-02–25-26

Mila Senkevič – dvejų bronzos medalių laimėtoja Baltijos šalių biatlono taurės varžybose Ignalinoje

Vasario 25-26 dienomis Ignalinoje vyko Baltijos šalių biatlono taurė. Varžybose dalyvavo 100 biatlonininkų iš Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Varžybose taip pat dalyvavo 11 Vilniaus rajono atstovų.

Pirmą varžybų dieną biatlonininkai varžėsi 3,6-10 km sprinto rungtyje su šaudymu 2 kartus gulint arba gulint + stovint. Mergaičių 2009-2008 gim. m. grupėje labai gerai startavo mūsų biatlonininkės. Mila Senkevič labai greitai slydo distancijoje, pirmame šaudyme suklydo du kartus ir slydo 5 pozicijoje. Antrą šaudymą atliko be klaidų ir slydo 3 vietoje. Mila labai greitai įveikė paskutinį ratą ir finišavo 3 vietoje, iškovodama Baltijos šalių biatlono taurės bronzos medalį, nusileisdama tik Estijos ir Suomijos biatlonininkėms. Mila Senkevič 3,6 km įveikė per 16 min. 31,5 sek. Eliza Šidlauskaitė pirmą šaudymą gulomis atliko be klaidų ir slydo 4 pozicijoje. Antrame šaudyme irgi pataikė į visus taikinius, bet paskutiniame rate leisdamasi nuo kalno nukrito ir užėmė 8 vietą. Eliza Šidlauskaitė 3,6 km įveikė per 18 min. 32,7 sek. Nika Kunčina finišavo 10-a su rezultatu 19 min. 29,6 sek. Eveta Šidlauskaitė užėmė 11 vietą su rezultatu 19 min. 31,7 sek. Milena Bernatovič liko 12-a, distancijoje užtrukusi 19 min. 40,4 sek. Amelija Bernatovič liko 17 vietoje su rezultatu 24 min. 42,8 sek.

Vaikinų grupėje Lukaš Mincevič šaudyme suklydo 3 kartus, 4,5 km įveikė per 17 min. 46,1 sek. ir užėmė 9 vietą. Dominik Novickas 4,5 km įveikė per 19 min. 31,1 sek. ir finišavo 10 vietoje. Dominik dvejuose ugnies linijose suklydo tik kartą. Emilija Mincevič pirmame šaudyme gulint ir antrame stovint suklydo po 2 kartus ir finišavo 6 vietoje, įveikusi 6 km per 19 min. 03,8 sek. Kotryna Kozlovskytė distanciją įveikė per 25 min. 37,7 sek. ir finišavo 14 vietoje. Romuald Noreika M50 grupėje 6 km įveikė per 20 min. 23,9 sek., šaudyme suklydo 2 kartus ir užėmė 1 vietą.

Sekmadienį biatlonininkai varžėsi bendro starto rungtyje su šaudymu 3 kartus gulint arba 2 kartus gulint + 2 kartus stovint. Mila Senkevič greitai slydo slidėmis, pirmame šaudyme suklydo kartą ir slydo 2 vietoje, antrame šaudyme suklydo kartą ir slydo 3 pozicijoje, paskutiniame šaudyme irgi suklydo kartą ir į finišo ratą išslydo 2 pozicijoje, tačiau dėl sveikatos problemų nesugebėjo išlaikyti 2 vietos ir finišavo trečia. Mila Senkevič 4 km įveikė per 17 min. 13,3 sek.

Daniel Buchovski vaikinų 2006-2007 gim. m. grupėje užėmė 4 vietą. Daniel pirmą šaudymą gulint atliko be klaidų ir pirmavo. Antrame šaudyme gulint suklydo 2 kartus ir slydo 3 pozicijoje. Šaudyme stovint suklydo 2 kartus ir slydo 4 vietoje. Paskutiniame šaudyme stovint suklydo kartą ir slydo 2 vietoje, bet dėl sveikatos sutrikimo nesugebėjo išlaikyti antros pozicijos ir finišavo 4 vietoje, 7,5 km įveikęs per 26 min. 58,2 sek. Emilija Mincevič mergaičių grupėje varžėsi 6 km distancijoje. Emilija po trijų šaudymų slydo 3 pozicijoje, tačiau 3 netaiklūs šūviai ketvirtame šaudyme stovint nubloškė Emiliją į 5 vietą. Emilija Mincevič 6 km įveikė per 30 min. 53,1 sek.
Vyrų M40 grupėje Laimis Raudeliunas finišavo 3 vietoje, 7,5 km įveikęs per 31 min. 06,7 sek. M50 grupėje nugalėjo Romuald Noreika su rezultatu 28 min. 37,7 sek. M60 grupėje nugalėjo Marijan Kačanovski, distancijoje užtrukęs 33 min. 51,6 sek.
Sveikiname Milą Senkevič ir linkime pergalių.