Data: 2023-01-25

EYOF Italijoje. Biatlonas-sprintas. 2023-01-24

Sausio 21-28 dienomis Italijos Friulio-Venecijos Džiulijos regione prasidėjo Europos jaunimo žiemos olimpinis festivalis, kuriame dalyvauja 1280 sportininkų iš 47 valstybių. Festivalyje dalyvauja 18 sportininkų iš Lietuvos, kurie dalyvaus biatlono, akrobatinio slidinėjimo, greitojo čiuožimo trumpuoju taku, dailiojo čiuožimo, kalnų slidinėjimo ir lygumų slidinėjimo sporto varžybose. Lietuvos 4 biatlonininkų rinktinėje yra du Vilniaus rajono sporto centro atstovai – Emilija Mincevič, Daniel Buchovskij bei rinktinės treneris Marijan Kačanovski.
Sausio 21 dieną Triesto mieste vyko festivalio atidarymo ceremonija, šalių paradas, kuriame žygiavo 47 valstybių atstovai.

Sausio 24 dieną vaikinų 7,5 km sprinto rungtimi biatlonininkai pradėjo savo pasirodymą olimpiniame festivalyje. Biatlonininkai šaudė gulint ir stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį turėjo įveikti 150 m baudos ratą. Daniel Buchovski gerai slydo pirmame 2,5 km rate, šaudyme gulint suklydo kartą ir į sekantį ratą išslydo 50 vietoje su atsilikimu nuo lyderio 1 min. 46,3 sek. Daniel greitai įveikė 2,5 km, šaudyme stovint patikė 4 kartus ir paskubėjo su paskutiniuoju šūviu, ko pasekmė – klaida ir papildomi 150 m distancijos, po kurių į paskutinį finišo ratą Daniel išslydo 37 pozicijoje su atsilikimu 2 min. 32,0 sek. Daniel Buchovskij labai greitai įveikė paskutinius kilometrus ir finišavo 38 vietoje, 7,5 km nuslydęs per 23 min. 57,4 sek. Mikas Vildžiūnas finišavo 61-as su rezultatu 25 min. 38,3 sek., o Juozas Augustinavičius distancijoje užtruko 25 min. 59.9 sek. ir užėmė 62 vietą.

Po pietų 6 km sprinto starte stojo Emilija Mincevič. Ilgai laukdama varžybų pradžios Emilija emociškai „perdegė“, distancijoje buvo sukaustyta, kas turėjo neigiamą įtaką šaudyme, ko pasekmė – 4 baudos ratai ir papildomi 600 m distancijos. Emilija Mincevič 6 km įveikė per 26 min. 03,2 sek. ir užėmė 59 vietą.

Sveikiname Danielių ir linkime sėkmės sausio 26 d. individualioje 12,5 ir 10 km rungtyje.