Data: 2024-02-29

Eliza Šidlauskaitė – jauniausia Pasaulio jaunimo biatlono čempionato dalyvė Estijoje

Vasario 27 d. Estijos mieste Otepaa Pasaulio jaunimo biatlono čempionate vyko merginų 6
km sprinto rungtis su šaudymu gulint + stovint, kur už netaiklų šūvį biatlonininkės turėjo įveikti
150 m baudos ratą. Oro sąlygos nebuvo palankios biatlonininkėms – visų varžybų metu lijo ir
nusileido rūkas, kuris pablogino matomumą ir trukdė taikliam šaudymui.

Pirma iš Lietuvos biatlonininkių startavusi Emilija Mincevič šaudyme gulint suklydo 2 kartus
ir slydo 88 vietoje. Antrą šaudymą stovint atliko greitai, pataikiusi į 4 taikinius ir slydo 79 vietoje.
Emilija labai greitai slydo paskutinius 2 km, aplenkdama keletą varžovių, užėmė 77 vietą,
distancijoje užtrukusi 24 min. 15,4 sek. Starte atsistojus Elizai Šidlauskaitei komentatorius
pasveikino Elizą su debiutu Pasaulio jaunimo biatlono čempionate, pažymėdamas, kad yra
jauniausia čempionato dalyvė, turinti vos 15 metų. Eliza pirmame šaudyme gulomis nesusitvarkė su
emocijomis nuo skirto jai dėmesio, padarė 3 klaidas ir slydo 104 vietoje. Antrame šaudyme stovint
Eliza suklydo kartą, greitai įveikė paskutinius 2 km ir finišavo 101 vietoje su rezultatu 28 min. 19