Data: 2023-04-17

Lietuvos kroso taurė, 2 etapas. Jurbarkas, 2023-04-07

Balandžio mėnesį prasidėjo 2023 metų Lietuvos kroso taurės varžybos. Pirmas etapas įvyko Šiauliuose, Salduvės piliakalnio parko teritorijoje. Kalvotoje trasoje 1 km ilgumo ratus suko ir Vilniaus rajono sporto centro bėgikai.

Jaunių grupėje Titas Bukauskas rungėsi su metais vyresniais varžovais ir finišavo 5-as. Jaunimo grupėje užimtos vietos antroje pirmo dešimtuko pusėje: Titas Bakys – 6, Rokas Sakalauskas – 7, Daniel Bartusevič – 8, Artiom Iljin – 10. Moterų grupėje Tatjana Sakalauskienė atbėgo 4-a, o Julija Jačun – 7-a. Tatjana Sakalauskienė, Rokas Sakalauskas, Julija Jačun ir Daniel Bartusevič taip pat bėgo estafetę 4 x 0,5 km. Finišas pasiektas 4-oje vietoje.

Kartu su Vilniaus rajono Nemenčinės sporto mokyklos bėgikais rajonų grupėje 3 taškais atsilikus nuo Kelmės ir Šiaulių rajono komandų užimta 4 vieta rajonų grupėje.

Antras etapas įvyko Jurbarke, Mituvos slėnyje esančiame Dvaro parke. Teko bėgti ir per pievą, ir per mišką, ir porą kartų peršokti per šiaudų ryšulius. Titas Bukauskas pakartojo Šiaulių etapo pasiekimą – penkta vieta. Jaunuoliai irgi išsirikiavo panašiose vietose: Rokas Sakalauskas, Daniel Bartusevič, Titas Bakys atitinkamai 7, 8 ir devinta vietos. Artiom Iljin – vienuoliktas. Aukštesnes vietas užėmė moterų grupės atstovės – Tatjana Sakalauskienė finišavo antra, Julija Jačun – ketvirta.

Estafetiniame bėgime startavo 2 komandos. Pirmoji komanda (ta pati sudėtis kaip ir Šiauliuose) užėmė trečią vietą, o jungtinė sporto centro ir sporto mokyklos komanda (A. Bačul, T. Bukauskas, K. Leščevskaja, T. Bakys) baigė varžybas 7 vietoje.

Rajonų grupėje šiame etape Vilniaus rajono atstovai atsiliko tik nuo Marijampolės komandos ir po 2 etapų pakilo iš 4 į 2 vietą. 31 tašku atsiliekama nuo pirmaujančių Marijampolės bėgikų, 6 taškais aplenkti Šiaulių rajono atstovai, Kelmės sportininkai atsilieka 33 taškais.
Balandžio mėnesį įvyks dar du taurės etapai.