Data: 2023-02-22

Europos jaunimo čempionatas, Madona (LAT), 2023-02-18

Vilniaus rajono biatlonininkų startai Europos jaunimo biatlono čempionate Latvijoje

Vasario 18 dieną Madonos mieste Latvijoje biatlonininkai varžėsi Europos jaunimo biatlono čempionate sprinto rungtyje, kuriame dalyvavo 10 Lietuvos biatlonininkų, tarp kurių buvo 3 Vilniaus rajono sporto centro atstovai. Biatlonininkai varžėsi 7,5 bei 10 km sprinte su šaudymu gulint + stovint, kur už kiekvieną netaiklų šūvį turėjo įveikti 150 m baudos ratą.

Sara Urumova labai gerai pradėjo varžybas, greitai įveikė 2,5 km ratą, šaudymą gulint atliko greitai, pataikydama į visus taikinius ir iš šaudyklos išslydo 34 pozicijoje, atsilikdama 53,7 sek. nuo lyderės. Įveikus pusę distancijos Sara slydo 42 vietoje. Šaudyme stovint Sara suklydo kartą ir turėjo įveikti papildomai 150 m baudos ratą, po kurio įveikimo išslydo iš šaudyklos 51 vietoje su atsilikimu 2 min. 22,5 sek nuo lyderės. Sara greitai slydo paskutinius 2,5 km ir finišavo 57 vietoje tarp 105 startavusių 7,5 km, distanciją įveikusi per 27 min. 50,0 sek. Sara Urumova pateko į TOP 60 ir iškovojo teisę startuoti sekmadienio 10 km persekiojimo rungtyje. Viktorija Augulytė prieš varžybas nukrito ir susižeidė rankos didelį pirštą. Varžybų metu dėl didelio skausmo Viktorija pasitraukė iš distancijos.

Daniel Buchovskij varžėsi 10 km. distancijoje. Daniel pirmame šaudyme gulint suklydo 2 kartus, šaudyme stovint suklydo kartą ir finišavo 109 tarp 129 biatlonininkų, 10 km įveikęs per 35 min. 19,1 sek.

Sekmadienį dėl peršalimo Sara nestartavo persekiojimo rungtyje.

Vasario 24 dieną Sara Urumova išskrenda į Kazachstaną ir kovo 1-12 dienomis dalyvaus Pasaulio jaunimo biatlono čempionate.

Dar vienas Vilniaus rajono sporto centro auklėtinis Nikita Romanov vasario 22 – kovo 4 dienomis startuos IBU taurės varžybose Kanadoje.