Data: 2022-11-08

Klaipėdoje – paskutinis šių metų Lietuvos kroso etapas

Paskutinį spalio šeštadienį Klaipėdos stadiono apylinkėse įvyko paskutinis 2022 metų Lietuvos kroso taurės etapas. Po jo paaiškėjo taurių savininkai asmeninėje ir komandinėje įskaitose.

Paskutinio etapo kovas tradiciškai pradėjo vaikų mergaičių grupės bėgikės 1 km nuotolyje. Gausiame būryje nepasimetė Vilniaus rajono atstovė Zuzana Liachovič, finišo liniją kirtusi 10-a. Kadangi praleistos į priekį 3 viešnios iš Lenkijos, tai taurės įskaitoje Zuzanai atiteko aukšta 7 vieta. Toje pačioje grupėje berniukų tarpe greičiausias buvo vilnietis A. Šimkevičius. Jaunutės mergaitės bėgo dvigubai ilgesnį nuotolį. Iš Vilniaus rajono atstovių aukščiausią vietą užėmė Karolina Leščevskaja – 9. Kaip ir praeitame etape, 11 finišavo Diana Purkina, o Paulina Šepetytė baigė nuotolį 22 vietoje. Jaunučių berniukų tarpe sėkmingai pasirodė Titas Bukauskas, antrame kilometre pasivijęs lyderius ir iškovojęs trečią vietą tarp Lietuvos bėgikų – stipriausias buvo svečias iš Latvijos E. M. Reinfelds. Jaunių merginų tarpe eilinę pergalę šventė vilnietė E. Višnevskytė, o jaunių vaikinų tarpe visus 4 km dėl prizinio šešetuko vyko arši kova. Ištvermingiausias pasirodė klaipėdietis M. Mockus. Vilniaus rajono bėgikai vietas išsiaiškino finišo sprinte: Rokas Sakalauskas – 4, Titas Bakys – 6. Kitiems jauniams sekėsi prasčiau – Tomas Juodvalkis dešimtas, Artiom Iljin – 12-as.

Vyresnės grupės varžėsi 6 km nuotolyje. Jaunimo tarpe Daniel Bartusevič užėmė dešimtą vietą, vyrų tarpe Ernestas Lelis finišavo 7-as, o Vytautas Gražys 10-as. Jaunuolės ir moterys bėgo 4 km. Čia vėl nepralenkiama buvo Šiaulių rajonui atstovaujanti V. Varnagirytė. O Vilniaus rajono atstovės užėmė ne prizines, bet gana aukštas vietas: Tatjana Sakalauskienė atbėgo 5-a, bet taurės įskaitoje 4-a, Julija Jačun 7-a, taurės įskaitoje – 6-a.

Po to prasidėjo azartiškoji varžybų dalis – estafetės 4 x 0,5 km. Vaikų-jaunučių grupėje K. Leščevskaja, D. Davidovič, A. Bačul, T. Bukauskas užėmė 7-ą vietą tarp 11 komandų, o grynai mergaičių komanda: D. Purkina, P. Šepetytė, P. Davidovič, Z. Liachovič sugebėjo aplenkti Trakų atstovus ir pasiekti finišą 10-e vietoje. Įdomiausia kova vyko vyresnių (2006 ir vyresni grupėje). T. Sakalauskienė pirmame etape nuo lyderės V. Varnagirytės atsiliko tik porą žingsnių, bet perduodami lazdelę varžovai užgaišo ir R. Sakalauskas tapo lyderiu. Deja, etapo pabaigoje į priekį įsiveržė kaunietis E. Aukštuolis. Trečiame etape J. Jačun išlaikė nežymią persvarą prieš Šiaulių rajono atstovę, bet kauniečiai nutolo nepavejamai. Paskutiniame etape T. Bakį aplenkė Šiaulių rajono atstovas M. Baura, bet jam pabėgti nepavyko, finiše greitesnis buvo Titas, Vilniaus rajono komandą užkėlęs į antrą vietą. Vis tik komandinėje įskaitoje rajonų grupėje nugalėjo Šiaulių rajono atstovai, Vilniaus rajono komanda – antri.

Po šešių įvykusių etapų suskaičiavus sezono rezultatus Vilniaus rajono komanda tarp rajonų iškovojo antrą vietą. Pirmi – Šiaulių rajonas, treti – Marijampolė. Asmeninėje įskaitoje aukščiausią vietą užėmė T. Bukauskas – 3-as tarp jaunučių. Ketvirtas vietas savo grupėse užėmė V. Gražys, T. Bakys, T. Sakalauskienė, penktas vietas – J. Jačun, R. Sakalauskas. E. Lelis ir D. Bartusevič – devinti, Z. Liachovič dešimta, E. Lapunaitė – 11, T. Juodvalkis – 12, K. Leščevskaja – 15, A. Iljin – 16, E. Odnopolaitė – 17, D. Purkina – 18, P. Šepetytė – 24. Na, o absoliučiais nugalėtojais tapo Švenčionių rajonui atstovaujantis L. Tarasevičius ir jau minėta V. Varnagirytė, miestų grupės nugalėtojai – Vilnius.