Data: 2023-05-23

Edycja Maratonów kresowych w Augustowie, 2023-05-21

Miła Sienkiewicz srebrną oraz Nika Kunczina brązową medalistką MTB „Maratonu kresowego” w Augustowie

21 maja w Augustowie przy pięknym jezierze Studzienicznym odbyła się 4 edycja z 15 „Maratonów kresowych”, w których wzięło udział 337 rowerzystów z Polski, Litwy i 5 z Niemenczyna. Zawodnicy mieli do pokonania od 200 m na dystansie „Mikro” do 54,9 km w Maratonie. Trasa toczyła się wzdłuż kanału i jeziora Studzieniczne, w większości przeważnie drogami leśnymi, była nie za bardzo trudna pod względem wysokich wzniesień, ale było sporo ostrych zakrętów, stromych i niebezpiecznych zjazdów, na których było kilka upadków, po których potrzebna była interwencja pogotowia ratunkowego. Na szczęście nikt z naszych rowerzystów nie miał większych problemów z pokonaniem trasy, chociaż Marian Kaczanowski po kozłowaniu na zjeździe miał tylko lekki uraz nogi i dalej jechał półmaraton, a kolega po „nieszczęściu”, który kozłował razem, musiał zakończyć wyścig.

W Augustowie najlepiej z naszych sportowców wystąpiła Miła Sienkiewicz w Fit maratonie na dystansie 18,3 km, zajmując 2 miejsce w kategorii kobiet 15-39 lat. Miła szybko jechała po leśnych drogach, ostrożnie pokonywała strome zjazdy, dystans 18,3 km pokonała za 57 min. 00 sek. i zdobyła srebrny medal. Eliza Szidłauskaitie zajęła 6 miejsce, pokonując dystans za 1 godz. 03 min. 24 sek. Dobrze popisała się Nika Kunczina, zajmując 3 miejsce w grupie dziewcząt 13-14 lat, pokonując 18,3 km za 1 godz. 08 min. 29 sek. Maksim Kunczin w Mini maratonie na starcie wykulił się, ale mocno pedałował na leśnych dróżkach, dystans 6 km pokonał za 18 min. 15 sek. i zajął 9 miejsce. Marian Kaczanowski, nie zważając na wypadek, zakończył półmaraton, dystans 36,6 km pokonał za 1 godz. 51 min. 29 sek. i zajął 13 miejsce w kategorii M-60.

4 czerwca w Niemenczynie odbędzie się 5 edycja „Maratonów kresowych” – Maraton Kresowy „Wilia”.