Data: 2023-04-04

Siatkarki Centrum zwyciężczyniami LTML siatkówki w Kownie, 2023-04-02

Siatkarki Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego – zwyciężczyniami Litewskiej amatorskiej ligi siatkówki w Kownie.

2 kwietnia w kowieńskiej „RIO” arenie odbyły się finałowe zawody Litewskiej amatorskiej ligi siatkówki, w których wzięły udział zespoły kobiet i mężczyzn Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego.

Od początku listopada trwała rywalizacja za prawo udziału w finale. Na 1 grupowym etapie dziewczęta rozegrały 9 meczy, notując 7 zwycięstw i zajęły 2 miejsce. W 2 etapie odniosły 4 zwycięstwa i w ćwierćfinale odniosły zwycięstwo nad zespołem „Aurora” w 3 setach. (25:15; 25:14; 25:23;). Najskuteczniejszą w zespole była Inesa Szlempo-Markele, zdobywając 20 punktów. W półfinale miały za rywalek zespół „TK Trakai”. Nasze siatkarki także bez większego wysiłku w 3 setach (25:15; 25: 15; 25:20;) pokonały siatkarek z Trok. Najskuteczniejszą w meczu została Kamile Szafranowiczienie, zdobywając 15 punktów.

W niedzielę nasze siatkarki w finale spotkały się z drużyną „Lunos” z Wilna, z którym uległy w fazie grupowej. Początek spotkania nam nic wesołego nie prognozował. Siatkarki z Wilna odskoczyły o kilka punktów i przez cały set utrzymały przewagę, zwyciężając 25:20. Drugiego seta nasze dziewczęta rozpoczęły motywowane na zwycięstwo, robiły mniej błędów, Kamile Szafronawiczienie, Justyna Kulbaczewska, Inesa Szlempo-Markele, Wiktoria Sinkiewicz, Elinga Laudanskaitie celnie atakowały, Wiktoria wraz z Kamilą stawiały zasłony nie do pokonania przez Wilnianek, co pozwoliło pewnie zwyciężyć w drugim i trzecim setach 25:18 oraz 25:20. Oczekiwaliśmy zwycięstwa w kolejnym secie i meczu, ale całkiem rozkleiła się gra zespołowa i przegrana 9:25. O zwycięzcę miał zadecydować tie break. W decydującym spotkaniu do 15 punktów pierwsza połowa należała do siatkarek „Lunos”, które przy zmianie stron prowadziły 8:5; Kamile, kapitan naszego zespołu, w czasie przerwy minutowej nawoływała dziewcząt nie podawać się zmęczeniu, walczyć o każdą piłkę, pomagając jedna drugiej i to motywowała na ostatni wysiłek, który nie był na darmo. Po przerwie nasze siatkarki zdobyły 3 punkty i dogoniły rywalek. Po tym wymiana punktami, lecz po 10 punkcie nasze dziewczęta przełamały obronę Wilnianek, mocno atakowały, zdobywając kolejne punkty i doprowadzając do zwycięstwa w secie 15:12 i meczu 3:2, zdobywając złote medale i puchar Litewskiej amatorskiej ligi siatkówki za 1 miejsce. Kamile Szafranowiczienie zdobyła najwięcej punktów w meczu – 17, a także odebrała nominację najskuteczniejszej zawodniczki ligi. W złotym zespole Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego grały: Kamile Szafranowiczenie, Justyna Kulbaczewska, Inesa Szlempo-Markele, Wiktoria Sinkiewicz, Ewa Pileckitie, Ksienia Pawlik, Dalia Szlempo, Elinga Liaudanskaitie, Bożena Bułanowienie, Jolanta Subatkowska, Gintare Grigaitie.

Gratulujemy zwyciężczyniom i życzy sukcesów.