Data: 2023-01-13

Start Nikity Romanowa w Ruhpolding 2023-01-11

Życiowy sukces Nikity Romanowa na Biatlonowym Pucharze Świata w niemieckim Ruhpolding

Wyścigiem indywidualnym na 20 km najsilniejsi biatloniści świata rozpoczęli 5 edycję Biatlonowego Pucharu Świata. Tym razem na starcie stanęło 2 biatlonistów z Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego: Karol Dąbrowski i Nikita Romanow. Biatloniści mieli do pokonania 5 x 4 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał dodawano po 1 minucie karnej do czasu pokonania dystansu.

Karol dobrze rozpoczął wyścig, pierwsze strzelanie leżąc wykonał szybko, trafiając do wszystkich tarcz i na kolejne 4 km wyślizgnął na 42 pozycji, tracąc do lidera 47 sek. Niestety, na strzelaniu stojąc pudłował 3 razy i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 88 miejscu ze stratą 4 min. 44 sek. Trzecie strzelanie leżąc wykonał bezbłędnie, na ostatnim strzelaniu stojąc Karol pomylił się raz, szybko pokonywał podbiegi i na mecie zajął 68 miejsce, pokonując 20 km za 56 min. 06,6 sek.

Życiowy sukces osiągnął po raz trzeci na Biatlonowym Pucharze Świata startujący młody 23-letni biatlonista Nikita Romanow. Nikita po raz pierwszy w tym sezonie startował na Pucharze Świata z najsilniejszymi biatlonistami. Nikita poradził z emocjami, bardzo dobrze rozpoczął wyścig, pierwsze strzelanie leżąc wykonał szybko i bezbłędnie i na kolejne 4 km wyślizgnął na 46 pozycji, tracąc do lidera 57 sek. Na drugim strzelaniu stojąc wszystkie kule trafiły do tarcz i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 29 miejscu ze stratą 1 min. 53 sek. Na trzecim strzelaniu leżąc Nikita był bezbłędny i na kolejne 4 km wyślizgnął na 39 ze stratą 3 min. 29 sek. Na ostatnim strzelaniu stojąc pomylił się raz, szybko pokonał ostatnie 4 km i na mecie zajął 55 miejsce, pokonując 20 km za 54 min. 56,2 sek.

Przed 6 dniami Nikita Romanow bardzo dobrze wystąpił na Pucharze IBU w słowackim Osbrlie. W sprincie na 10 km Nikita zajął 28 miejsce, pokonując 10 km za 25 min. 34,7 sek. i zdobywając 13 punktów do indywidualnej klasyfikacji, które przysługują najlepszym 40 biatlonistom w każdym wyścigu. Nikita z 27 punktami zajmuje 49 miejsce w generalnej klasyfikacji w sprincie.

Pozdrawiamy Nikitę i życzymy Nikicie i Karolowi udanych startów.