Data: 2024-04-08

Biegacze rejonu wileńskiego – zwycięzcami Pucharu Litwy w biegach przełajowych!

6 kwietnia w Szawlach rozpoczął się 6-etapowy maraton Pucharu Litwy w biegach przełajowych. Z sukcesem rozpoczęli go biegacze z rejonu wileńskiego. W pierwszym etapie zebrano 127 punktów – zespół z Mariampolu wyprzedzili o 8 punktów, rejon szawelski o 4 punkty. Niewielka różnica punktów zapowiada zaciętą walkę w kolejnych etapach.

Biegacze z Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego zdobyli nagrody w konkurencjach indywidualnych. Rokas Sakalauskas stracił zaledwie sekundę do zwycięzcy grupy młodzieżowej i na dystansie 6 km zajął drugie miejsce, pokonując dystans w ciągu 22 min. 56 sek. Najwięcej punktów zdobyły reprezentantki grupy kobiet – Aneta Jateikienė zajęła drugie miejsce na dystansie 4000 m z wynikiem 18 min. 07 sek. Tatjana Sakalauskienė zajęła 3. miejsce z wynikiem 19 min. 07 sek., a Julia Jaczun pokonała dystans z wynikiem 20 min. 37 sek. i zajęła 5. miejsce. Wśród mężczyzn Tomas Jateiko zajął 9 miejsce, 6 km pokonując z wynikiem 23 min. 47 sek. Laurynas Stankevičius – 14. miejsce z wynikiem 25 min. 41 sek.

Na zakończenie zawodów odbyła się sztafeta mieszana 4 x 0,5 km. Rejon Wileński reprezentowały 2 drużyny. Pierwsza (E. Krauklytė, T. Bakys, J. Jačun, R. Sakalauskas) zajęła 7. miejsce, a druga (D. Purkina, T. Jateiko, P. Šepetytė, L. Stankevičius) ukończyła dystans na 10. miejscu.