Data: 2024-03-25

Lukas Rimkus – brązowym medalistą Mistrzostw Litwy w tenisie stołowym

22-24 marca w Druskiennikach odbyły się Mistrzostwa Litwy w tenisie stołowym, gdzie dobrze startowali reprezentanci Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego, zdobywając brązowy medal.

W mistrzostwach wzięli udział najlepsi litewscy tenisiści stołowi – 32 mężczyzn i 32 kobiety. Rywalizacja toczyła się w systemie jeden minus. W konkurencjach indywidualnych reprezentant Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego Lukas Rimkus wygrał 2 mecze, ale w bardzo zaciętej walce o półfinał przegrał 4:3 ze zdobywcą srebrnego medalu Alfredasem Urdai. W Mistrzostwach Litwy w tenisie stołowym Lukas Rimkus podzielił miejsca 5-8. Również w grze podwójnej mężczyzn Lukas Rimkus podzielił miejsca 5-8 z Klaidasem Čepaičiusem. W grze podwójnej mieszanej Lukas i Vitalija Venckutė przegrali z przyszłymi zwycięzcami mistrzostw dopiero w półfinale i zdobyli brązowe medale Mistrzostw Litwy w tenisie stołowym. W klasyfikacji indywidualnej Šimon Lukša zajął 29. miejsce.

W grupie kobiet Gerda Šišanovaitė razem z Ignasem Šišanovasem przegrała w ćwierćfinale gry podwójnej mieszanej i podzieliła się miejscami 5-8. W grze podwójnej kobiet Gerda wraz z Mariją Mikalauskytė przegrały mecz o półfinał i podzieliły się miejscami 5-8. Indywidualnie Gerda podzieliła miejsca 17-21.

Gratulujemy Lukasowi Rimkusowi i trenerowi Arturasowi Orlovasowi brązowych medali Mistrzostw Litwy w tenisie stołowym i życzymy zwycięstw.