Data: 2024-01-23

Starty biatlonistów Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego na Zimowej Młodzieżowej Olimpiadzie w koreańskim Gangwon

19 stycznia w Korei Południowej została otwarta Zimowa Młodzieżowa Olimpiada w Gangwon. Podczas uroczystego otwarcia Igrzysk na paradzie sportowców narodową flagę Litwy niósł biatlonista Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego Daniel Buchowski wraz z przedstawicielką narciarstwa akrobatycznego Ugnė Paulavičiūtė.

20 stycznia w Gangwon startem w wyścigu indywidualnym ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc biatloniści rozpoczęli zmagania w Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Korei Południowej. Pierwsze na starcie 10 km stanęły dziewczęta. Emilia Mincewicz na pierwszym strzelaniu leżąc pudłowała 3 razy na drugim strzelaniu stojąc pomyliła się raz. Kolejne dwa strzelania wykonała bezbłędnie i na mecie zajęła 61. miejsce, pokonując 10 km w ciągu 45 min. 56,9 sek.

Daniel Buchowski miał do pokonania 12,5 km. Daniel nie najlepiej wypadł na strzelnicy, popełniając 9 błędów, ale dzięki dobrej fizycznej kondycji szybko ślizgnął na nartach i na mecie zajął 69. miejsce, potrzebując na pokonanie 12,5 km 51 min. 38,7 sek.

21 stycznia Emilia Mincewicz wraz z kolegą Juozasem Augustinavičiusem startowała w pojedynczych sztafetach mieszanych, gdzie E. Mincewicz miała do pokonania 4 x1,5 km, a J. Augustinavičius 5 x1,5 km, ze strzelaniem 2 razy leżąc + 2 razy stojąc. Emilia na pierwszej zmianie strzelając stojąc zarobiła 2 karne rundy po 75 m długości. Po powrocie na trzecią zmianę sztafety Emilia dwa strzelania wykonała bezbłędnie, ale ślizgnący na ostatniej zmianie Juozas zarobił 4 karne kręgi i na mecie finiszował na 21. pozycji. Sztafeta Litwy dystans 13,5 km pokonała za 52 min. 06,8 sek. i zajęła 21 miejsce wśród 30 startujących.