Data: 2024-01-24

Biathloniści Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego kontynuowali walkę na Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Korei Południowej

W nocy 23 stycznia około godziny 4:00 rano (czasu litewskiego) w biatlonowym centrum
Gangwon biatlonista Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego Daniel Buchowski wystartował na
dystansie sprintu 7,5 km. W momencie startu było około 17 stopni mrozu i wiał silny porywisty
wiatr, który znacznie utrudniał celne strzelanie, zwłaszcza na stojąco. Daniel na trasie był szybki,
jednak w loterii strzeleckiej nie miał szczęścia, przy silnych podmuchach wiatru popełnił 2 błędy w
strzelaniu z pozycji leżącej i stojącej i musiał pokonać dodatkowo 600 m odległości. Daniel
Buchowski dystans 7,5km pokonał z wynikiem 26 min. 07,3 sek. i zajął 73. miejsce.
Emilia Mincewicz rozpoczęła wyścig około godziny 7 rano na dystansie sprintu 6 km ze
strzelaniem w pozycji leżącej + stojącej. W pierwszym strzelaniu Emilia popełniła 1 błąd z pozycji
leżąc oraz 2 razy z pozycji stojąc i musiała pokonać 3 x 150 m rundy karne, co uniemożliwiło jej
zajęcia wyższego miejsca. Emilia Mincewicz pokonała 6 km za 25 min. 15,6 sek., zajmując 60.
miejsce.
24 stycznia Emilia Mincewicz, Daniel Buchowski wraz z Juozem Augustinavičiusem i Rusnė
Motiejūnaitė startowali w sztafecie mieszanej, gdzie musieli pokonać dystans 4 x 6 km ze
strzelaniem w pozycji leżącej + stojącej. Emilia, która startowała na pierwszej zmianie, w pozycji
leżącej trafiła do 5 celów z 5 strzałów, a w strzelaniu na stojąco wykorzystała jeden dodatkowy
nabój dla trafienia do 5 celów, przekazując sztafetę dla Rusnė na 15. miejscu, pozostawiając za sobą
10 zawodniczek. Rusnė trafiła na strzelaniu do wszystkich tarcz i zakończyła swoją zmianę na 17.
miejscu. Juozas Augustinavičius, który ślizgnął na trzeciej zmianie, otrzymał 4 okrążenia karne i
został wyprzedzony przez liderów na 1 okrążenie i musiał zakończyć wyścig. Daniel Buchowski,
który miał startować na ostatniej zmianie, nie wystartował, bo litewska sztafeta została usunięta i
przyznano jej 18. miejsce wśród 25 startujących.