Data: 2023-07-03

Wychowanka Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego Sara Urumowa zwyciężczynią rowerowego „Maratonu kresowego” w Polsce

2 lipca w Supraślu odbyła się 6 z 12 edycji „Maratonów kresowych”, które odbywają się w Polsce i na Litwie.

4 czerwca Niemenczył gościł 5 edycje ,,Maratonów kresowych“. W Supraślu świetnie wystąpiła Sara Urumowa, zwyciężając w kategorii Fit K 15-39 lat na dystansie 17 km. Trudną trasę z wieloma ostrymi podbiegami i gwałtownymi skrętami Sara pokonała za 50 min. 59 sek. i zwyciężyła z prawie 2-minutową przewagą nad zdobywczynią 2 miejsca, zdobywając złoty medal.

Nika Kunczina zajęła 4 miejsce w grupie dziewcząt 13-14 lat, pokonując 17 km za 1 godz. 10 min. 29 sek. Maksim Kunczin w Mini maratonie w kategorii chłopców 9-10 lat na dystansie 8 km zajął 5 miejsce z wynikiem 20 min. 38 sek., ustępując zaledwie sekundę do 4 miejsca i 20 sekund do 3 miejsca.