Data: 2023-04-03

Siatkarze Centrum zwycięzcami LTML siatkówki w Kownie, 2023-04-02

2 kwietnia w kowieńskiej „RIO” arenie odbyły się finałowe zawody Litewskiej amatorskiej ligi siatkówki, w których wzięły udział zespoły kobiet i mężczyzn Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego.
Siatkarze Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego w fazie grupowej wygrali wszystkie 12 spotkań i z pierwszego miejsca wyszli z grupy. W półfinale 3:1 (25:21; 25:11; 19:25; 25:23;) pokonali zespół „Smūgių departamentas” z Kowna i w finale o 1 miejsce mieli za rywali siatkarzy klubu „Briedis” z Szirwint.

W niedzielę o godz. 17 w kowieńskiej sportowej arenie „RIO” siatkarze Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego stanęli na parkiecie do walki o tytuł mistrza Litewskiej amatorskiej ligi siatkówki z zespołem „Briedis” z Szirwint. Początek pierwszego setu nie był dla nas najlepszy i w połowie pierwszego seta przegrywaliśmy 13:16, ale od tej chwili chłopcy zaczęli robić mniej błędów, dokładniej wystawiać piłkę atakującym i przejęli inicjatywę w swoje ręce, zwyciężając pierwszego seta 25:21. Nie osłabiając tempa gry nasi siatkarze raz za razem zdobywali punkty w ataku i poprzez wystawianie bloku, którego nie mogli pokonać rywale, doprowadzili drugiego seta do zwycięstwa 25:08. W trzecim secie bez większego wysiłku pod pełną kontrolą sytuacji na pakiecie odnieśli zwycięstwo 25:20 w secie i w spotkaniu 3:0, zdobywając puchar za 1 miejsce oraz złote medale Litewskiej amatorskiej ligi siatkówki. W składzie złotego zespołu grali: Edwin Romanowski, Dariusz Olechnowicz, Liutauras Pażusis, Marek Łuczyński, Tomasz Wesztort, Mirosław Pietrow, Ernestas Duchniewicz, Tomasz Gulbinowicz, Robert Ciura i Jan Krumkacz.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.