Data: 2023-01-13

Start Karola Dąbrowskiego w Pokljuce, 2023-01-07

Pierwsze punkty Karola Dąbrowskiego na Biatlonowym Pucharze Świata w Słowenii

6 stycznia najlepszy biatlonista Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego Karol Dąbrowski bardzo dobrze rozpoczął 2023 rok startem w sprincie podczas 4 edycji Biatlonowego Pucharu Świata, który odbywał się w Pokljuce.

W piątek najsilniejsi biatloniści świata rywalizowali w sprincie na 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m długości. Karol bardzo dobrze rozpoczął wyścig, szybko pokonał pierwsze 3,3 km do strzelania leżąc, strzelanie leżąc wykonał szybko i bezbłędnie i na kolejne 3,3 km wyślizgnął na 22 pozycji, tracąc do lidera 33,7 sek. Po pokonaniu 5 km Karol ślizgnął na 26 pozycji. Drugie strzelanie stojąc wykonał bezbłędnie i na kolejne 3,3 km do mety wyślizgnął na 28 pozycji. Karol szybko pokonał ostatnie kilometry i na mecie zajął 35 miejsce, 10 km pokonując za 26 min. 29,2 sek. i zdobywając pierwsze 6 punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Karol także otrzymał prawo startu w sobotnim wyścigu na dochodzenie.

W sobotę biatloniści rywalizowali w wyścigu na dochodzenie na dystansie 12,5 km ze strzelaniem 2 razy leżąc + 2 razy stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m długości. Karol Dąbrowski startował z 35 pozycji ze stratą 2 min. 33 sek. Karol pierwsze strzelanie leżąc wykonał bezbłędnie i podniósł się o 12 miejsc w górę. Na drugim strzelaniu leżąc pomylił się dwa razy i na kolejne 2,5 km wyślizgnął na 44 pozycji, tracąc do lidera 3 min. 41 sek. Na pierwszym strzelaniu stojąc Karol był bezbłędny i zajmował 38 miejsce. Ostatnie strzelanie stojąc Karol także wykonał szybko i bezbłędnie, co pozwoliło utrzymać się w punktowanej strefie TOP 40 i po pokonaniu ostatnich 2,5 km Karol Dąbrowski zajął 37 miejsce, pokonując dystans za 36 min. 19,3 sek.

Zwyciężył Johannes Thingnes Boe, pokonując 12,5 km za 31 min. 43,2 sek. 37 miejsce przyniosło Karolowi kolejne 4 punkty do klasyfikacji generalnej Biatlonowego Pucharu Świata.
Gratulujemy Karolowi i życzymy sukcesów.