Data: 2023-01-30

Start Karola Dąbrowskiego w Lenzerheide, 2023-01-25

Wyścigiem indywidualnym na 20 km w szwajcarskim Lenzerheide biatloniści rozpoczęli Mistrzostwa Europy w biatlonie. Na starcie stanęło 2 biatlonistów z Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego Karol Dąbrowski i Nikita Romanow. Biatloniści mieli do pokonania 5 x 4 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał dodawano po 1 minucie karnej do czasu pokonania dystansu. Karol bardzo dobrze rozpoczął wyścig, uzyskując drugi czas na odcinku 0,9 km, pierwsze strzelanie leżąc wykonał szybko, trafiając do wszystkich tarcz i na kolejne 4 km wyślizgnął na 16 pozycji, tracąc do lidera 28,6 sek. Niestety, na strzelaniu stojąc pudłował raz i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 27 miejscu ze stratą 2 min. 07,8 sek. Karol szybko pokonał kolejne 4 km. Trzecie strzelanie leżąc wykonał bezbłędnie i na kolejne 4 km wyślizgnął na 20 pozycji. Na ostatnim strzelaniu stojąc Karol pomylił się raz i zajmował 21 miejsce, szybko pokonywał podbiegi i na mecie zajął 20 miejsce, pokonując 20 km za 56 min. 11,7 sek.

Nikita Romanow dobrze rozpoczął wyścig, szybko ślizgnął do strzelania leżąc, ale na pierwszym strzelaniu pudłował 2 razy i na kolejne 4 km wyślizgnął na 82 pozycji, tracąc do lidera 2 min. 52,5 sek. Na drugim strzelaniu stojąc wszystkie kule trafiły do tarcz i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 67 miejscu ze stratą 13 min. 51,5 sek. Na trzecim strzelaniu leżąc Nikita pudłował raz, a na ostatnim strzelaniu stojąc pomylił się 2 razy, szybko pokonał ostatnie 4 km i na mecie zajął 75 miejsce wśród 114 startujących, pokonując 20 km za 1 godz. 01 min. 18,9 sek.

Pozdrawiamy Karola i życzymy udanych startów.