Data: 2023-01-18

4 zwyciestwa siatkarek CS, 2023-01-15

4 zwycięstwa siatkarek Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego w Litewskiej amatorskiej lidze siatkówki w Kownie

8 stycznia 2023 r. od zwycięstwa nad zespołem „VOLLEYFOX” siatkarki Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego z Awiżeń kontynuowali rozgrywki w Litewskiej amatorskiej lidze siatkówki.
W pierwszym secie rywalki walczyły o każdy punkt i tylko w końcówce seta udało się powiększyć przewagę do 3 punktów i zwyciężyć z wynikiem 25:22. W drugim secie wyrównana gra toczyła się do połowy, ale potem nasze dziewczęta zmobilizowały się i doprowadziły do zwycięstwa 25:20. W trzecim secie siatkarki „VOLLEYFOX” już nie mogły przeciwstawić naszym dziewczętom i przegrały 15:25 i cały mecz 0:3. Najlepszą zawodniczką w zespole została kapitan zespołu Kamile Szafranowiczienie, zdobywając 16 punktów.

W drugim z kolei spotkaniu nasze dziewczęta miały za rywali siatkarek VDU (lit. Vytauto Didžiojo universitetas). Od pierwszej zagrywki siatkarki Centrum Sportu grały ambitnie i nie zostawiły żadnych szans rywalkom, wysoko zwyciężając w setach 25:12. 25:16. 25:15, a razem i mecz 3:0. Najlepszą zawodniczką została Inesa Szlempo-Markele, zdobywając 14 punktów. Po spotkaniu Inesa powiedziała, że spotkanie nie było łatwe, grałyśmy drugi mecz bez przerwy, ale znalazłyśmy w sobie siły walczyć o każdy punkt i zagrałyśmy jeden z najlepszych meczy.

15 stycznia w pierwszym spotkaniu siatkarki Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego miały za rywali zespół „Kartu”, z którym poradziły bez większego wysiłku, zwyciężając w trzech setach 25:11, 25:8, 25:9, a mecz na sucho 3:0. Po kilkuminutowej przerwie nasze siatkarki znów stanęły na parkiecie, mając za rywalek zespół KS „Trakai”. Pierwszy set nie poszedł tak łatwo jak z zespołem „Kartu” – gra toczyła się punkt o punkt i w końcówce więcej powodzenia miały siatkarki z Trok, zwyciężając 26:24. Po pierwszym przegranym secie nasze dziewczęta obudziły się, zagrały tak jak umieją to robić w najlepszym stylu, walcząc o każdy punkt i nie zostawiły rywalkom żadnych szans w następnych trzech setach, zwyciężając 25:16. 25:8. 25:12, a mecz 3:1. To zwycięstwo pozwoliło wyjść na prowadzenie w lidze z dorobkiem 18 punktów, drugie miejsce zajmuje zespół „Lunos”, a na trzecim są przedstawicielki Trok z 16 punktami.

Pozdrawiamy zespół dziewcząt z Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego i życzymy kolejnych zwycięstw.