Data: 2022-12-07

Życiowy rekord Nikity Romanowa, 2022-12–03-04, Idre Fjall

Wychowankowie Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego Sara Urumowa i Nikita Romanow startowali w szwedzkim Idre Fjall w I edycji Pucharu Europy w biatlonie.

3 grudnia biatloniści rywalizowali w wyścigu indywidualnym na dystansie 15 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc +stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 1 karnej minucie. Sara i Nikita za rywali mieli o wiele wiekowo starszych rywali i od początku nie liczyliśmy na wysokie miejsca wśród seniorów. Sara Urumowa na strzelaniu popełniła 4 błędy, 15 km pokonała za 56 min. 37,3 sek. i zajęła 82 miejsce. Nikita Romanow miał do pokonania 20 km. Nikita na strzelaniu leżąc pudłował dwa razy, strzelanie stojąc wykonał bezbłędnie, na trzecim i czwartym strzelaniu pomylił się po razie i na mecie zajął 59 miejsce, pokonując dystans za 57 min. 35,2 sek.

W niedzielę biatloniści rywalizowali w sprincie na dystansie 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m długości. Nikita dobrze rozpoczął wyścig, szybko ślizgnął na nartach, strzelanie leżąc wykonał szybko i bezbłędnie i na kolejne 3,3 km wyślizgnął na 34 pozycji, tracąc do lidera 40,6 sek. Na drugim strzelaniu stojąc trafił do wszystkich 5 tarcz i windował na 22 pozycję. tracąc do lidera 1 min. 07,7 sek. Nikita Romanow szybko pokonał ostatnie 3,3 km do mety i zajął 27 miejsce, pokonując dystans za 26 min. 28,2 sek.
Nikita za zajęcie 27 miejsca zdobył pierwsze w tym sezonie 14 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Europy, które otrzymują w każdym wyścigu 40 najlepszych.

Gratulujemy Nikicie i życzymy kolejnych sukcesów.