Data: 2022-12-30

Puchar Centrum Sportu w biatlonie, 2022-12-26, Niemenczyn

Biatlonowe zawody o Puchar Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego w Niemenczynie

26 grudnia w Niemenczynie biatloniści z Wilna, Ignaliny i Rejonu Wileńskiego w 6 grupach wiekowych rywalizowali o Puchary Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego. Biatloniści rywalizowali w sprincie na dystansach 3; 4; 6 oraz 7,5 km ze strzelaniem dwa razy leżąc lub leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do pokonania dystansu dodawano po 20 sek. karnych. W zawodach także wystartował olimpijczyk z Pekinu Karol Dąbrowski, który w okresie świątecznym trenuje w Niemenczynie. Karol podkreślił swoją klasę, będąc najlepszym na dystansie 7,5 km, ale startował poza konkurencją i ten start traktował jako trening.

W najmłodszej grupie wiekowej dziewcząt 2008-2010 r. ur. na dystansie 3 km zwyciężyła srebrna medalistka Pucharu Państw Bałtyckich w Finlandii Miła Sienkiewicz. Miła na strzelaniu pomyliła się 3 razy, pokonując dystans za 11 min. 39 sek. W tej samej kategorii chłopców na dystansie 4 km zwyciężył Maksim Kunczin. Maksim na strzelaniu pomylił się tylko raz, dystans 4 km pokonał za 15 min. 34 sek. W grupie dziewcząt 2007-2005 r. ur. oczekiwanie zwyciężyła uczestniczka Pucharu Świata wśród juniorów Emilia Mincewicz na strzelaniu leżąc i stojąc, pudłując po razie. Emilia 6 km pokonała za 19 min. 42 sek. W tej samej grupie wiekowej chłopców dystans 7,5 km najszybciej pokonał Łukasz Mincewicz. Łukasz na strzelaniu leżąc pomylił się 3 razy, stojąc pudłował raz, dystans 7,5 km pokonał za 22 min. 15 sek. W kategorii Masters najszybszym został Wilnianin Rokas Susławiczius, potrzebując na pokonanie 7,5 km 18 min. 09 sek. Rokas strzelanie stojąc wykonał bezbłędnie, stojąc pudłował 2 razy. W kategorii Amator zwycięzcą na dystansie 3 km został Władas Szidłauskas z wynikiem 12 min. 12 sek.

W tym roku wcześnie wypadł śnieg, z którego cieszyli się miłośnicy białego szaleństwa, ale ostatnie deszcze praktycznie roztopiły trasy narciarskie i w przededniu zawodów udało się wystarczająco nawieźć śniegu i podszykować, jak ocenili przybyli biatloniści „wspaniałe trasy”. Wielkie podziękowanie rodzicom za pomóc w przyszykowaniu tras narciarskich.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na Mistrzostwach Litwy 30 grudnia w Ignalinie.