Data: 2022-11-27

Zawody w Litewskiej Amatorskiej Lidze siatkówki kobiet, 2022-11-27, Kowno

W niedzielę, 27 listopada w kowieńskiej arenie „RIO” dwoma zwycięstwami siatkarki Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego rozpoczęli udział w Litewskiej Amatorskiej Lidze siatkówki kobiet, w której bierze udział 10 zespołów.

W pierwszym spotkaniu nasze siatkarki miały za rywalek młody zespół ISTA. Nasze dziewczęta były klasą o wiele lepsze i bezapelacyjnie dominowały na parkiecie. Siatkarki z Awiżeń wysoko zwyciężały w każdym secie, pozwalając rywalkom nabrać tylko 10 punktów w trzech setach. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla naszej drużyny, zwyciężając 25:4; 25:5; 25:1. Najskuteczniej na zagrywce serwowała Justyna Kulbaczewska – 7 punktów i Elinga Liaudanskaite – 4 pkt. Najlepszą atakującą została Wiktoria Sinkiewicz, zdobywając 6 pkt. oraz Bożena Bułanowiene – 8 pkt. W drugim spotkaniu nasze siatkarki także odniosły zwycięstwo 3:0 nad zespołem „Just 4 fun”.

W drugim pojedynku rywalki były więcej doświadczone i w drugim secie gra toczyła się punkt do punktu. Nasze siatkarki zdołały zdobyć ostatnie dwa punkty i wygrać drugiego seta 26:24 W pierwszym odniosły zwycięstwo 25:12; a w trzecim 25:16. Najskuteczniej w spotkaniu zagrały kapitan zespołu Kamile Szafranowiczene i Elinga Liaudanskaite. Po niedzielnych spotkaniach nasze dziewczęta uzbierały komplet – 6 punktów i zajmują 4 miejsce, zostając jedynym zespołem nie mającym żadnego przegranego seta. 4 grudnia siatkarki Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego zagrają z zespołami „Lunos” i „Aurora”. Pozdrawiamy nasze siatkarki i życzymy kolejnych zwycięstw.