Data: 2022-11-23

Kolejne zwycięstwa siatkarzy Centrum Sportu rejonu Wileńskiego w Kownie

Kolejne zwycięstwa siatkarzy Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego w Kownie

W niedzielę odbyły się kolejne mecze Litewskiej Ligi Amatorskiej w siatkówce mężczyzn. Siatkarze Rejonu Wileńskiego mieli dwa spotkania i oba zakończyli zwycięstwem. W pierwszym spotkaniu mieli za rywali drużynę ISTA (lit. Indrės Sorokaitės tinklinio akademija). W pierwszym secie nasi siatkarze dominowali na parkiecie i wysoko zwyciężyli z wynikiem 25:11. W drugim secie nie było większych zmian w rozkładzie sił i kolejnego seta siatkarze Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego zwyciężyli 25:12. W trzecim secie nasi siatkarze trochę odpuścili, ale w toku gry kontrolowali sytuację, mając zapas 3-4 punktów i doprowadzili do zwycięstwa 25:22. Końcowy wynik był 3:0 dla siatkarzy Rejonu Wileńskiego.

O 18.30 w drugim spotkaniu mieli za rywali siatkarzy VDU-2. Pierwszego seta nasi siatkarze zwyciężyli bez wielkiego wysiłku z wynikiem 25:18. W drugim secie pełna dominacja na parkiecie zespołu Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego i zwycięstwo z wynikiem 25:6. W trzecim secie nasi siatkarze spokojnie doprowadzili do zwycięstwa 25:16, ustawiając ostateczny wynik spotkania 3:0.

W niedzielę najskuteczniej w zespole zagrali kapitan zespołu, metodyk Centrum Sportu Edwin Romanowski i Marek Łuczyński. Drużyna Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego w lidze zagrała 4 spotkania i nie straciła żadnego seta, nazbierała komplet punktów – 12 i prowadzi w lidze. Siatkarze Rejonu Wileńskiego pozostają jedynym zespołem, który nie przegrał żadnego spotkania.